8.3 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůFinanceProsazujeme cenový strop na plyn a jeho společný nákup Evropskou unií.

Prosazujeme cenový strop na plyn a jeho společný nákup Evropskou unií.

Namísto návrhů, které přispívají k prohlubování rozdílů mezi státy, podle Hegera potřebuje unie jednotné řešení.

Prosazování a zavedení cenového stropu na zemní plyn a podporuje jeho společný nákup zeměmi EU. Na čtvrtečním setkání s eurokomisařkou pro energetiku Kadri Simsonovou to uvedl premiér Eduard Heger (OLANO).

Namísto návrhů, které přispívají k prohlubování rozdílů mezi státy, podle něj EU potřebuje jednotné řešení, informoval ve čtvrtek Úřad vlády SR.

Potřebujeme solidaritu a jednotu
„V boji proti vysokým cenám energií a v oblasti snižování závislosti na energetických zdrojích potřebuje Evropská unie jednotné a solidární řešení. Namísto návrhů, které přispívají k prohlubování rozdílů mezi státy a jejich důsledkem je přijímání národních opatření, potřebujeme řešení, které zohledňuje specifickou situaci každé z členských zemí,“ prohlásil Heger.

Premiér eurokomisařce připomněl, že výdaje na energie tvoří ve slovenských domácnostech až deset procent z celkových nákladů a kromě toho máme vysoce energeticky náročný průmysl. „Vysoké ceny energií mají na naši ekonomiku větší dopad než v případě jiných zemí EU,“ upozornil Heger.

Pomohlo by flexibilní využití eurofondů
Předseda vlády zdůraznil, že v současné situaci potřebujeme rychlé přijetí flexibilního využití nevyčerpaných eurofondů z programovacího období 2014–2020. Směřovat by měly zejména na kompenzace ztrát v oblasti veřejné správy, ale i pro malé a střední podniky či energeticky náročný průmysl.

Pokud by tyto podniky byly nuceny ukončit výrobu, znamenalo by to další ekonomické škody pro hospodářství EU.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek