8.3 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůPodnikáníNa bezpečnost má jít v příštím roce 1,18 miliardy eur

Na bezpečnost má jít v příštím roce 1,18 miliardy eur

Na ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti se rozpočtují výdaje v částce 873 milionu eur.

V roce 2023 by pro oblast bezpečnosti mělo být v rámci státního rozpočtu vyčleněno 1,18 miliardy eur. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který zveřejnila Hospodářská a sociální rada vlády SR.

Uvedená částka zahrnuje výdaje na ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti v rámci rozpočtových kapitol Ministerstva vnitra SR, Národního bezpečnostního úřadu SR, Slovenské informační služby a Sboru vězeňské a justiční stráže.

Na policii i ochranu před požáry
„Na ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti se rozpočtují výdaje v částce 873 milionu eur. Tato oblast zahrnuje běžné a kapitálové výdaje na zajištění činnosti justiční policie, kriminální policie, finanční policie, pořádkové policie, dopravní policie, mýtné policie, inspekční služby Policejního sboru, Kriminalistického a expertizního ústavu Policejního sboru, železniční policie a Úřadu pro ochranu ústavních misí Ministerstva vnitra SR,“ uvádí se v dokumentu.

Výdaje pro záchranné složky podle materiálu směřují na ochranu života, zdraví a majetku před požáry, účinky živelných pohrom a v horských podmínkách ve smyslu platné legislativy a na rok 2023 se na tuto oblast vyčleňuje částka 162 milionů eur.

Důraz na kyberbezpečnost
Rozpočet pro Národní bezpečnostní úřad SR podle dokumentu umožní finančně zajistit plnění úkolů na úseku ochrany utajovaných informací, řízení a podpory programů, důvěryhodných služeb, kybernetické bezpečnosti, technické způsobilosti informačních technologií a v meziresortním programu Informační technologie financované ze státního rozpočtu. „Výdaje na rok 2023 se rozpočtují v částce 14,6 milionu eur,“ uvádí se v materiálu.

Rozpočet Slovenské informační služby by měl v příštím roce činit 76,5 milionu eur. Částka má podle dokumentu zajistit krytí běžných provozních výdajů souvisejících s hlavní činností kapitoly a kapitálových výdajů určených na modernizaci informačních a komunikačních technologií.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek