8.3 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůFinanceVláda dala státnímu rozpočtu zelenou

Vláda dala státnímu rozpočtu zelenou

Jde o přepracované znění původního materiálu, který vláda schválila ještě 26. září.

Celkové příjmy státního rozpočtu se v letošním roce zvyšují o 1,5 miliardy. eur a celkové výdaje také o 1,5 miliardy. eur.

Vyplývá to z návrhu novely zákona o státním rozpočtu na letošní rok, který schválila vláda. Zároveň ministři schválili i zkrácené legislativní řízení k tomuto návrhu.

Jde o přepracované znění původního materiálu, který vláda schválila ještě 26. září.

Návrh však neprošel hlasováním v parlamentu, protože opozičním poslancům vadilo, že strana vyšších výdajů neobsahuje detailní určení. Ne jednou se vyjádřili, že novelu zákona o státním rozpočtu vnímají jako bianco šek pro Igora Matoviče.

Vyšší výdaje chce vláda použít na pomoc lidem a firmám. Úpravy v rozpočtu zohledňují zářijovou prognózu Výboru pro daňové prognózy. Avšak jakékoli nadpříjmy, které přijdou během roku například z lepšího výběru daní, nelze použít bez novelizace státního rozpočtu.

Do kapitoly resortu práce by z celkové výdajové částky 1,5 miliardy. eur mělo jít 207,6 milionu. eur na výplatu 13. důchodů a na kompenzace pro ohrožené skupiny 190 milionů. eur.

Do kapitoly resortu hospodářství by na pomoc firmám na základě schématu státní podpory mělo jít 900 milionů. eur. V kapitole všeobecná pokladní správa bude na kompenzace pro veřejnou správu 200 milionů. eur.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek